Legendarny klub rockowy na pasie Starovagankovsky z regularnymi koncertami.

Historia Rhythm Blues Cafe rozpoczęła się pod koniec lat 90. Instytucję założyli Stas Namin, Andrey Makarevich i Valery Meladze w 1998 roku: muzyków zainspirowała atmosfera słynnej Hard Rock Cafe. Na przestrzeni lat restaurację odwiedzali Mick Jagger, Ringo Star, członkowie grupy Depeche Mode, Chick Korea i inni artyści.

Instytucja utrzymuje nostalgiczną atmosferę lat 70-tych. Sale zdobią instrumenty muzyczne, płyty winylowe, wycinki z ówczesnych publikacji. Jest kilka lokalnych atrakcji: bar na drugim piętrze wewnątrz różowej starej limuzyny, drzewo rozwoju rosyjskiej muzyki rockowej ze zdjęciami wszystkich istniejących i istniejących zespołów w kraju, a także kolaż na elewacji budynku, który przedstawia portrety ponad czterdziestu świata oraz rosyjskich muzyków i ich autografy …

W każdy piątek i sobotę od 23:30 w klubie rozpoczyna się nocny koncert z bezpłatnym wstępem. Bilety na inne imprezy należy kupować z wyprzedzeniem. Grają głównie improwizowane jamy, bluesa i jazz, rock and roll, soul. Latem w pobliżu lokalu Rhythm and Blues otwiera się weranda, na której można posłuchać występów na żywo na świeżym powietrzu.

Kuchnia restauracji jest dość zróżnicowana. Są proste przekąski jak grzanki i śledzie z ziemniakami, obfite dania, hamburgery, sałatki, kanapki. Lista barów zawiera szeroki wybór klasycznych koktajli, win i alkoholi.